Tarnowskie Góry, Wyszyńskiego 85
Strzebiń k/Lublińca, Lubliniecka 38

Nasz zespół

Dr n. med., lek. stom. Katarzyna Mocny-Pachońska

Specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją

Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, który ukończyła w 2000 roku. W trakcie studiów odbyła staż zawodowy w prywatnej praktyce stomatologicznej w Stuttgarcie. Podczas studiów należała do Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Katedrze i Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją w Bytomiu. Od października 2001 roku pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Bytomiu. W kwietniu 2007 roku uzyskała tytuł lekarza specjalisty stomatologii zachowawczej z endodoncją, a w czerwcu tego samego roku obroniła pracę doktorską uzyskując tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie stomatologii. Jest współautorką 10 prac opublikowanych w najpoczytniejszych periodykach stomatologicznych.

W styczniu 2011r rozpoczęła współpracę z firmą Johnson&Johnson jako ekspert medyczny marki Listerine. W ramach tej współpracy wygłosiła referat dotyczący profilaktyki jamy ustnej na konferencji naukowo-szkoleniowej dla farmaceutów w Łodzi. W marcu wzięła udział w konferencji promującej wprowadzenie na rynek nowego produktu marki Listerine –Enamel Guard. Należy do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego.

W naszej klinice zajmuje się endodoncją, stomatologią zachowawczą i estetyczną, profilaktyką oraz stomatologią dziecięcą.